İstanbul Avrupa
Hemen Ara
0212 540 81 28
İstanbul Anadolu
Hemen Ara
0216 337 76 66
Kocaeli Hemen Ara
0262 641 98 72
İzmir Hemen Ara
0232 445 34 79

Tahtakurusu İlaçlama

by:

Haşereler

tahtakurusu

Tahtakuruları hakkında genel bir açıklama yapacak olursak durumu en iyi şu şekilde ifade edebiliriz. Kan emici varlıklar olarak bilinir. Yapısal ve fiziksel özellikleri bakımından böcek familyası içerisinde yer alır. Tahtakurularını ayırt etmek için fiziksel özelliklerini göz önünde tutmak oldukça önemlidir. Oval ve yassı bir gövdeye sahiptirler. Gövdelerinin yassı ve geniş olması kendi ağırlıklarının 4 5 katı kadar daha fazla kan emilimi yapmaları için neredeyse mükemmel bir şekilde geliştirilmiştir. Başa çıkmanın oldukça zor olduğu bu zararlılara karşı profesyonel destek alınması için tahtakurusu ilaçlama konusunda deneyimli şirketlerden destek alınmalıdır.

Bu kadar çok kan ammeleri onların bazı zamanlarda hazım sorunları yaşamalarına neden olmaktadır. 6 bacaklı canlılar olarak bilinir. Aynı zamanda koyu kırmızı bir renge sahiptirler. Boyut olarak yaklaşık 1 cm kadar büyüyebilmektedirler. Bu durumda bu zararlıları ayırt etmek çok zor olmayacaktır.

Tahtakuruları ezildiği zaman etrafa bazı kötü kokular yayılır. Bunun dışında bedenlerinden emmiş oldukları kanlar çıkar. Tahtakuruları kişileri ısırma esnasında dikkat çekmez. Çünkü kendi vücutlarında salgıladıkları birtakım sıvılar sayesinde deriyi uyuşturarak aynı zamanda kanın pıhtılaşmasını engeller. Bu sayede normal kan akışı düzgün bir şekilde devam ederken kişiler hiçbir acı hissetmezler. Bazı alerjik reaksiyonlar dışında ölümcül bir hastalık riski taşımazlar. Isırması durumunda çok sayıda mikrobu da insan vücuduna salgılamaktadır.

Tahtakurusu ilaçlama yapılmaz ve bu zararlıların ölümüne neden olunmaması durumunda çok kısa sürede çoğalarak yaşam alanlarınızı kullanılmaz hal almalarına neden olmaktadır. Ancak çocuklar için durum biraz daha farklı olabilmektedir. Farklı kişiler arasında yapılan kan alışverişi sonucunda bazı mikrobik hastalıkların ortaya çıkmasına neden olmaktadır. Karanlıkta yaşayan canlılardır. Gün ışığından hoşlanmazlar. Bu yüzden ışıklı ortamlarda kendilerine kuytu bir köşe bularak saklanırlar. Bu saklanma sonucunda ortalığın kararmasını beklerler. Ortalık karardığı zaman ise faaliyete geçerler. Sıcak ve nemli ortamları severler. Soğuk ortamlardan pek hoşlanmazlar. Ancak durum böyleyken bile dört mevsim sorunsuz bir şekilde yaşayabilirler. Soğuğa ve açlığa karşı dayanıklı canlılardır. Bir seneden daha fazla aç kalabilirler. Böyle durumlarda kendilerini koruma altına alarak derin ve uzun bir uykuya dalarlar.

Tahtakuruları ile mücadele üreme hızlarından dolayı çok zordur. Ancak genel olarak kan emiliminden sonra üreyebilirler. Bu küçük ama etkili detayı göz ardı etmemek gerekmektedir. Tahtakurularından kurtulmak için uzman ve profesyonel izmir ilaçlama şirketimizden yardım alabilirsiniz.

Comments are closed.