İstanbul Avrupa
Hemen Ara
0212 540 81 28
İstanbul Anadolu
Hemen Ara
0216 337 76 66
Kocaeli Hemen Ara
0262 641 98 72
İzmir Hemen Ara
0232 445 34 79

Pireden Bulaşan Hastalıklar

by:

Haşereler

pirePireden bulaşan virüslerin başında tifüs, veba, sıtma, dizanteri gibi salgın hastalıklar gelir. Bulaşıcı hastalıklar arasında yer alan virüsleri taşıyan ve ciddi sağlık problemlerine neden olan pire, yakın geçmişte binlerce insanın ölümüne yol açmıştır. Bunun yanı sıra az gelişmiş ve gelişmemiş ülkelerde pireden bulaşan virüs nedeniyle gerçekleşen ölümlere günümüzde de rastlanmaktadır. Zıplayarak hareket ettiği için her alana kolaylıkla yayılabilen pire, kan emerek beslendiğinden ölümcül olmayan düzeydeki hastalıklara da neden olabilmektedir. Bağışıklığı çok güçlü olmayan çocuklarda ciddi sorunlara yol açabildiği gibi hassas bireylerde deri enfeksiyonlarına ve alerjilere neden olabilen bu haşereleri yok etmek için Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı olan ve etkili böcek ilaçları kullanan firmalardan hizmet almak gereklidir.

Salgın hastalıklara neden olmasının yanı sıra; kapalı alanlarda yuva yaparak sürekli kaşıntıya yol açan ve psikolojik sorunları da beraberinde getiren pireden kurtulmak için detaylı şekilde ilaçlama yapılması şarttır. Basit ilaçlama teknikleri kullanılarak yok edilemeyen bu haşerelerden kurtulmak için kaliteli pire ilaçları kullanılmalı ve mücadele konusunda uzman olan haşere ilaçlama firmaları tarafından hizmet alınmalıdır. Basit yöntemler kullanarak uygulama yapan ve pire mücadelesi hakkında yeterli bilgiye sahip olamayan şirketlerin yapacağı uygulamalar, bu parazitlerden kurtulmayı sağlamayacağı gibi; kalitesiz ilaç kullanımı alerjileri körükleyecek ve solunum yolu hastalıklarına sebebiyet verecektir. Pireden bulaşan hastalıklar ile karşı karşıya gelmemek ve bu haşerelerin yaşam alanlarına girişini engellemek için özellikle pirelerin üreme dönemi olan yaz aylarında bu haşerelere karşı ilaçlama yaptırmak son derece önemlidir.
Sıvı ilaçlar kullanılarak yapılabilen pire ile mücadele için farklı formdaki ilaç kullanımı etkisiz olacaktır. Buharlama tekniği kullanılarak; park, bahçe, bina gibi alanlar için uygulanabilecek pire ilaçlama işlemi; hastane, yurt, otel, klinik gibi pirelerin çok sık görüldüğü yerlerde püskürtme tekniği kullanılarak da yapılabilmektedir. Pireleri yok etmek açısından son derece önemli olan ilaç kalitesi konusunda dikkatli olmak ve hizmet alınacak böcek ilaçlama firmasının sağlık bakanlığı onayı taşımasına dikkat edilmelidir.

Comments are closed.