İstanbul Avrupa
Hemen Ara
0212 540 81 28
İstanbul Anadolu
Hemen Ara
0216 337 76 66
Kocaeli Hemen Ara
0262 641 98 72
İzmir Hemen Ara
0232 445 34 79

Kordon Pire İlaçlama

by:

Haşereler

Kordon Pire İlaçlama, Kordon halkının pire problemleriyle yakından ilgilenmek adına geliştirilmiş olan, profesyonel bir pire ilaçlama hizmetidir. İzmir İlaçlama bünyesinde faaliyet göstermektedir. Pireler genel olarak kan emerek beslendikleri için canlılar arasında kan yoluyla çeşitli hastalıkların taşınmasına vesile olabilmektedir. Bu sebeple pire ilaçlamalarının önemi oldukça büyüktür.

PİRE İLAÇLAMA YÖNTEMLERİ

Pireler yumurtlama sistemiyle üreyen ve tek seferde oldukça fazla sayıda yumurtlayan canlı türleridir. Yumurtaların belirli bir olgunlaşma süreci bulunmaktadır. Bu sebeple pireler, yumurtalarını tehlikeden uzak tutmak adına ulaşılması zor olan dar alanlara, aralıklara, çatlaklara ve oyuklara bırakarak olgunlaşmalarını beklemektedir. Olgunlaşan pire yumurtaları, kan emme işlemini gerçekleştirmek üzere kendisine uygun konak arayışına girmektedir.

Pire yumurtalarının dar alanlara bırakılması ve olgunlaşma süreçlerinin uzun olması sebebiyle en etkili ilaçlama yöntemi belirlenerek, ilaçlama işlemlerine başlanmaktadır. Profesyonel pire ilaçlama firmaları, dar alanlarda ve çatlaklarda biriken pire yumurtalarının imhası için öncelikle yumurtaların olgunlaşmasını beklemekte ve buna göre bir ilaçlama takvimi oluşturmaktadır. Bu sebeple, pire ilaçlamaları bir kaç aşamadan meydana gelebilmektedir. Pire ilaçlamalarında genellikle daha geniş alanların ilaçlama etkisi altına girebilmesi için sıvı ilaçlama yöntemleri tercih edilmektedir. Sıvı ilaçlamalar kısa süreler içerisinde etkisini gösteren ve kalıcı sonuçlar ortaya çıkaran ilaçlama yöntemidir. Sıvı ilaçlamaların yanı sıra katı ilaçlama yöntemleri de pire imhalarında kullanılan yöntemlerdendir. Fakat sıvı ilaçlamalar en etkili ve kalıcı sonucu ortaya çıkaran ilaçlama yöntemidir.

PİRE İLAÇLAMANIN ÖNEMİ

Pireler, kan emerek beslenen bir asalak türü olduğu için, kan emdiği canlılar arasında çeşitli bakteri ve virüsü taşımaktadırlar. Bu bakteriler insan bünyesi üzerinde çeşitli reaksiyonlar göstererek oldukça tehlikeli hastalıklara davetiye çıkarmaktadır. Bu hastalıklar bazı durumlarda ölümle sonuçlanabilmektedir. Ayrıca çeşitli cilt ve deri hastalığı yine pirelerden bulaşan virüsler nedeniyle meydana gelmektedir. Tüm bu sağlıksal problemlerin oluşmasını engellemek amacıyla pire ilaçlamalarının önemi oldukça büyüktür. Pire problemleri genellikle evcil hayvanlarımızdan evlerimize yayılan pireler nedeniyle ortaya çıkmaktadır. Bu sebeple alınabilecek ilk önlem, evcil hayvanlarımızı düzenli olarak veteriner kontrolünden geçirmek olacaktır.

Kordon Pire İlaçlama, Kordon sakinlerinin pire problemlerine karşı geliştirilmiş olan profesyonel bir pire ilaçlama hizmetidir. Oldukça uygun fiyatlarla hizmette bulunan Kordon pire ilaçlama, günün her saati kordon sakinlerinin bir telefon uzağında yer almaktadır.

Comments are closed.