İstanbul Avrupa
Hemen Ara
0212 540 81 28
İstanbul Anadolu
Hemen Ara
0216 337 76 66
Kocaeli Hemen Ara
0262 641 98 72
İzmir Hemen Ara
0232 445 34 79

Konut İlaçlama

by:

Haşereler

Konut İlaçlama, zararlı haşere ve böceklerin sağlığımızı tehdit etmesi açısından gerekli ve bunun profesyonel ekiplerce yapılması uygun olan bir uygulamadır. Çeşitli yöntemlerle yapılmakta olan bu uygulama, her il ve her semtte vatandaşın hizmetinde yer almaktadır. İzmir İlaçlama Şirketleri de, İzmir halkının bu problemine karşı çeşitli yöntemler geliştirmiş ve bu alanda sektörleşmiştir.

KONUT İLAÇLAMANIN ÖNEMİ

Yaşam alanlarımıza dahil olan zararlı canlı türleri, sağlığımız açısında da oldukça büyük zararlar vermektedir. Bu sebeple ilaçlama firmaları insan sağlığını güvence altına almak adına, çeşitli metot ve yöntemlerle bu zararlı canlıların imhasında görev almaktadır. Konut ilaçlamaları, iki ana yöntem dahilinde gerçekleştirilmektedir. Bunlardan ilki sıvı ilaçlama yöntemidir. Bu yöntem, kullanılan malzemelerin güvenilirliği açısından en sık tercih edilen yöntem olarak bilinmektedir. Sıvı ilaçlar buharlama ve püskürtme olarak iki teknikle uygulanmaktadır. Buharlama tekniği, zararlı canlıların yanı sıra bu canlıların ortama yaymış oldukları mikropları da yok etmektedir. Bu da insan sağlığını tehdit altından kurtarmaktadır. Buharlama tekniği uygulanacak olan ortamlarda en az 3 saat kadar yaşam aktiviteleri durdurulmakta ve bu alanlar 3 saat kapatılmaktadır. Daha sonra normal yaşantıya dönülebilmektedir. Bu yöntem uzun vadede zararlı haşere ve böceklerden kurtulmayı garantilemektedir. Buharlama tekniğinin uygulanamayacağı, yani 3 saatten daha az kapatılabilecek olan mekanlar püskürtme tekniğiyle ilaçlanmaktadır. Bu tekniğin etkisi yarım saat kadar kısa bir sürede kendini gösterebilmektedir. Genellikle hastahane gibi kısa süreli kapatılmaların mümkün olduğu mekanlar bu ilaçlama yöntemiyle ilaçlanmaktadır. Konut ilaçlamalarında kullanılan bir diğer yöntem de katı ilaçlama yöntemidir. Bu ilaçlama yönteminde toz ve jel halinde bulunan ilaçlar kullanılmaktadır. Fakat bu ilaçlar kullanılırken insanların ya da evcil hayvanlarımızın, bebeklerimizin bu ilaçlarla temasından kaçınılması gerekmektedir. Sıvı ilaçlama yöntemine nazaran katı ilaçlama yöntemi daha uzun bir sürede etkisini göstermektedir.

Konut İlaçlama, hem insan sağlığını güvence altına alması açısından hem de yaşam kalitemizi düşürmemesi açısından insanlık için büyük önem taşımaktadır. Haşere ve böceklerden bulaşmakta olan tifüs, veba, humma gibi ölümcül hastalıklar, ancak ve ancak ilaçlama firmalarının kontrolünde gerçekleştirilen uygulamalar aracılığıyla ortadan kaldırılacaktır. Bu yüzden olası bir böcek istilası ya da haşere probleminde en yakın ilaçlama firmasıyla irtibata geçmenizi öneririz. İzmir İlaçlama Şirketleri de İzmir halkının bu problemine karşı günün her saati hizmet vermekten büyük mutluluk duymaktadır.

Comments are closed.