İstanbul Avrupa
Hemen Ara
0212 540 81 28
İstanbul Anadolu
Hemen Ara
0216 337 76 66
Kocaeli Hemen Ara
0262 641 98 72
İzmir Hemen Ara
0232 445 34 79

Kocaeli İlaçlama Firması

by:

Haşereler

Kocaeli ilaçlama firması sayısının, birçok ilçede oldukça fazla olduğu bir il olduğu gibi korsan şekilde uygulama yaparak, ciddi tehditler içeren firma sayısını da hayli çok olduğu bir kenttir. Denize konumu bulunan diğer kentlerde olduğu gibi Kocaeli’nde de haşere ve kemirgenler olarak incelenen zararlı canlıların yoğunluğu oldukça fazladır. Mikrop ve bakteri vektörü olan zararlı canlılar, sağlıksal anlamda ciddi risk yaydığı gibi maddi zararlara da neden olabilmektedir. Bu nedenle kapalı alanlarda olduğu gibi açık alanlar için de haşere ve kemirgen ilaçlama uygulamaları; hem haşereleri yok ederek, bitkileri korumak, hem de zararlı canlıların iç mekanlara girişinin önüne geçmek için sıklıkla yapılmaktadır. İzmit, Gebze, Gölcük gibi hem kalabalık nüfusa, hem de gelişmiş sanayi ve tarıma sahip olan ilçeler için yılın her mevsiminde yoğunlukla ilaçlama yapan Kocaeli ilaçlama firmaları, bu ildeki diğer ilçeler için de başta yaz ayları olmak üzere, hizmet vermektedir.kocaeli

Ağaçlık alanlarının oldukça fazla olduğu Marmara Bölgesi illerinden biri olan Kocaeli, bu açıdan; kene, pire ve tarla faresi gibi haşerelerin de sık karşılandığı bir kenttir. Parazit olarak yaşayan ve birçok hastalığa doğrudan neden olan haşereler ile mücadele son derece önemli olduğu gibi; maddi hasarlara yol açan kemirgen mücadelesi de büyük önem taşımaktadır. Tarla, bahçe ve sera gibi alanlar ile kapalı mekanların yakınında bulunan açık araziler için sıklıkla uygulama yapan az sayıdaki Kocaeli ilaçlama firması; sağlık bakanlığından onaylı ilaçlar kullanarak kaliteli şekilde hizmet verdiği gibi; birçok firma sahte biçimde, zirai ilaçlar kullanarak uygulama yapmaktadır. Halk sağlığını tehdit ettiği gibi; çevre sağlığına da zarar veren korsan ilaçlama şirketleri, haşere ve kemirgen mücadelesinde kesinlikle tercih edilmemelidir. Sahte firmalar ile kaliteli firmaları ayırabilmek için; hizmet alacağınız Kocaeli ilaçlama firması tarafından mutlaka, sağlık bakanlığı güncel belgesini talep etmeniz gereklidir. Güncel olmayan ilaçlama onayına sahip olan ya da ilaçlama yapma ruhsatını yinelemeyen firmalardan hizmet almak zehirlenmelere dahi neden olabilecek sorunlara yol açabilmektedir.

Kocaeli’nde; Başiskele, Körfez, Derince ve Darıca gibi kalabalık ilçelerde de sıklıkla hizmet veren Kocaeli böcek ilaçlama şirketleri, bu kentte zararlı canlılar ile mücadele ederken, halk sağlığına zarar vermeyecek nitelikteki böcek ilaçları ile uygulama yapmalı ve profesyonel uygulama yöntemleri kullanmalıdır. Ancak hiçbir yeterliliğe sahip olmamasına karşın, para kazanmak ve kar etmek gibi çıkar dolayısıyla kapalı ve açık alanlarda uygulama yapan çok sayıda sahte Kocaeli ilaçlama firması bulunduğu gibi; bu firmaların neden olduğu azami düzeyde zehirlenme ve sağlık sorunu vakaları da vardır. Dolayısıyla Kocaeli’nde böcek ilaçlama servisleri tarafından hizmet almadan önce iyi şekilde araştırma yapılmalı ve güven vermeyen ya da bakanlık onayına sahip olmayan işletmelerden kesinlikle yardım alınmamalıdır.

Comments are closed.