İstanbul Avrupa
Hemen Ara
0212 540 81 28
İstanbul Anadolu
Hemen Ara
0216 337 76 66
Kocaeli Hemen Ara
0262 641 98 72
İzmir Hemen Ara
0232 445 34 79

Kene İlaçlama

by:

Haşereler

Keneler zehirli ve ölümcül hayvanlardır. Bacaklarının uçlarında çengel bulunan bu küçük haşere türleri saplandığı yerden hem besin depolar hem de zehrini bırakır. Bu yöntemi deriye yapışıp rahatça bırakarak yapmaktadırlar.

Kırım Kongo Kanamalı Ateşi hastalığına neden olan bu haşereler ile mücadele için kene ilaçlama yapılması gereklidir. Küçük yapılı bir canlı olan ve kan emdikçe şişmeye devam eden keneyi yok edebilmek için profesyonel böcek ilaçlama firmaları tarafından hizmet alınması gereklidir. Zira donanımsız şekilde yapılan kene ilaçlama, etki göstermeyeceği gibi, kene sokması gibi durumlar ile karşılaşılmasına da yol açabilir.

Keneler spesifik özelliklere sahiptir. Kendi karınlarını doyurduktan sonra yani iyice kan emip şiştikten sonra kendilerini yere atarlar ve oradan uzaklaşırlar. Beslenirler fakat zehirlerini ve pisliklilerini canlıya bırakırlar. Zararlı bir haşere türü olan kene insan sağlığını tehdit edecek bir böcektir. Ciddi bir ilaçlama ve önlem alınmaz ise kene haşereleri ölüme bile yol açabilirler.

Kene ilaçlama dikkatli yapılması gereken ve kaliteli bir şekilde gerçekleştirilmesi şart olan bir uygulamadır. Kene İlaçlama alanının en zor kategorilerinden birisi olan kene ilaçlama, profesyonel böcek ilaçlama şirketleri tarafından yapılmalıdır.

Böcek ve haşerelerin zararları insanlardan tutunda hayvanlara, besinlere, ekili dikili ürünlere, eşyalara kadar uzun bir listeye kadar uzanmaktadır. Hayvanlarda ve insanlarda görülen hastalıkların birçoğunun nedeni böcek ve haşerelerin taşıdıkları bakteri, virüs ve mikroplardır. Bunlar çeşitli yollarla ve hızla üreyen zararlı böcek ve haşereler ile bulunduğumuz alanlara çok kolay bir şekilde girebilmekte ve insan sağlığını tehdit etmektedir. Geçmişte veba, tifo, kolera gibi ciddi boyutlarda ölüme sebep olan hastalıkların en önemli sebeplerinden biri olan böcek ve haşereler ile mücadele artık modern yöntemlerle yapılmaktadır. Artık günümüzde ilaçlama şirketleri tarafından yapılan bu modern ilaçlama sayesinde bu tür böcek ve haşerelerden tamamen kurtulabilirsiniz.
Yaşadığımız alanlara rahatlıkla girebilen haşere ve böcekler taşıdıkları bütün mikropları birçok yolla yiyeceklere, eşyalara bıraktıkları gibi doğrudan ısırma ve kan emme özellikleriyle de insanlara bulaştırabilmektedirler.

Özellikle ambar, ahır gibi hayvan barınakları olan bölgelerde kenelere dikkat etmeli ve mutlaka önlemler almalıdır. Hayvanlara fazla zararı dokunmayacağı düşünülebilir fakat insan sağlığına felç gibi ciddi bir rahatsızlık bırakabilir hatta ölümle sonuçlanabilir. Kırım Kongo Kanamalı Ateşi hastalığına neden olan ve insan sağlığını ciddi anlamda tehdit eden kene ile mücadele için mutlaka kene ilaçlama yaptırılmalı ve bu işlemde profesyonel böcek ilaçlama firmaları tarafından hizmet alınmalıdır.

Comments are closed.