İstanbul Avrupa
Hemen Ara
0212 540 81 28
İstanbul Anadolu
Hemen Ara
0216 337 76 66
Kocaeli Hemen Ara
0262 641 98 72
İzmir Hemen Ara
0232 445 34 79

Karınca İlaçlama

by:

Haşereler

karınca ilaçlama

karınca ilaçlama

Özellikle bahar ve yaz aylarında çokça gördüğümüz karıncalar dünya üzerinde en yaygın görülen canlı türlerinden birisidir. Yaşadıkları kıtaya, çevreye, iklim kuşağına bağlı olarak çok farklı çeşitleri de olan karınca türleri büyük bir koloni halinde yuvada yaşayan, koloni içerisinde genelde 3 sınıfı barındıran gruplardan oluşmaktadır.

Karınca kolonisi sadece üremeden sorumlu olan kraliçe karınca, erkek karınca ve işçi karıncalardan oluşmaktadır. Karınca kolonisinde her bir karıncanın,  aynı bir vücudun organları gibi farklı sorumluluk ve görevleri bulunmaktadır. Ağırlıklarının çok daha üzerinde olan ağırlığı güçlü çene kasları ile kavrayıp çekebilen karıncalar, yaşam alanlarına çok küçük sayılabilecek deliklerden bile kolayca girip yerleşirler. Evde karınca ile mücadele bireysel olarak mümkün olamamaktadır. Zira karıncalar, çok küçük, her delikten kolayca geçebilen narin yapılı ancak bünyeleri son derece kuvvetli yaratıklardandır. Karınca ile mücadelenin en güvenilir ve etkili yolu, karınca ilaçlama işlemi yaptırmaktır.

Piyasada karınca ilacı adı ile satılan ilaçların hiçbirisi tam olarak sorunu çözmemekte, ortamda yaşayan ev halkına, çocuk, yaşlı ve evcil hayvanlara da zarar verebilmektedir. Günümüzde çok çağdaş yöntemleri uygulayabilen karınca ilaçlama şirketleri bulunmaktadır. Bu şirketlerden bir tanesi olan firmamızı, il geneline yayılan yaygın hizmet ağı sayesinde, başta karınca olmak üzere, her türlü hamam böceği, kalorifer böceği, akrep, yılan, çiyan, fare, gümüşçül gibi ve size özel böcek, haşere ve kemirgen ilaçlama ihtiyacınızı karşılamak için arayabilirsiniz.

Karınca ilaçlama dikkat ve özen ister. Karıncalardan kurtulmak için, periyodik ilaçlamanın yanında, yaşam alanındaki her türlü yapısal sorunun elden geçirilmesi, pencere, pervaz, duvar, süpürgelik, kapı boşluklarının tamir edilmesi, açıklıkların kapatılması gerekmektedir. Aksi takdirde, karıncalar bir yolunu bulup yine bu alanlara girmeye devam edeceklerdir.

Yaygın olarak, kokulu ve kokusuz sıvı ilaçlama şekli karınca ilaçlama yöntemleri arasında sayılabilir. Firmamızca titizlikle uygulanan karınca ilaçlama sayesinde karıncadan kurtulmanız mümkün olacaktır. Uygulamalarımızın tümü, uzman, deneyimli ekip elemanlarımızla titizlikle yapılmaktadır. İlaçlama işlemlerimiz garantili olup, herhangi bir sorununuzda bize ulaşmanız mümkündür. Hizmetlerimizin tümünde sağlık bakanlığı onayı altında üretilmiş ilaçlar, dünya standartlarında metotlarla tatbik edilmektedir.

 

Comments are closed.