İstanbul Avrupa
Hemen Ara
0212 540 81 28
İstanbul Anadolu
Hemen Ara
0216 337 76 66
Kocaeli Hemen Ara
0262 641 98 72
İzmir Hemen Ara
0232 445 34 79

Kalorifer Böceği İlaçlama

by:

Haşereler

Kalorifer böceği ilaçlama işlemlerinin en sık yapıldığı haşerelerden biri olmakla birlikte en hızlı çoğalan böcekler arasında yer almaktadır. Nemli ve loş ortamları seven bu haşereler, adından da anlaşılabileceği gibi, kalorifer arkası peteklerinin arkası başta olmak üzere, buzdolabı, çamaşır makinesi gibi elektronik eşyaların motor bölümleri ile yiyecek bulabildikleri her alanda kolayca yuva yaparlar. Kalorifer böceği, dünya üzerinde en sık rastlanan haşerelerden biri olan hamam böceklerinin 4 bini aşan türünden biridir. Hızlı hareket edişleri ile bilinen bu haşereler genellikle birkaç santimetre boyunda ve kahverengi tonlarındadır.

Kalorifer böceği, dünyanın hemen her yerinde yaşayabilmekle birlikte, sıcak bölgelerde hızlı çoğalmaktadır. Ülkemizde de özellikle yaz aylarında hızlı bir şekilde çoğalan kalorifer böceği ilaçlama firmaları tarafından en sık mücadele edilen haşereler arasında yer alır.

kalorifer böceği ilaçlama

kalorifer böceği ilaçlama

Kalorifer böceklerinden İnsanlara geçebilecek bazı hastalıklar;

  • Gıda zehirlenmeleri
  • Hepatit virüsü
  • Verem
  • Dizanteri
  • Tifüs
  • Cilt hastalıkları/alerjik reaksiyonlar

Kalorifer böceği ilaçlama uygulamaları

Kaloriferböceği ilaçlama işlemi açık veya kapalı tüm alanlarda yapılabilir. Hepçil olan bu böcekler, yiyecek sıkıntısı çekmediği ve uzun süre aç kalabildiği için açık alanlarda da kolaylıkla yaşayabilmektedir. Hızlı hareket eden kalorifer böcekleri, bir alandan başka bir alana kolaylıkla geçebilir. Dolayısıyla bina ilaçlamaları kalorifer böcekleri için özellikle yaz aylarında çok sık yapılmaktadır. Bir dairede görülen kalorifer böceği kısa zamanda bütün alanı sarabilmektedir. Bu nedenle kalorifer böceği ile mücadele için bu haşerelerin çoğalmasını beklemeden ilaçlama yaptırmak büyük önem taşır.   Kalorifer böceği ilaçlaması için sıvı ilaçlama yöntemi kullanılabildiği gibi katı ya da jel haldeki böcek ilaçları da kullanılabilir.

Haşere yoğunluğunun hayli fazla olduğu alanlarda, ya da gıda işletmeleri gibi kalorifer böcekleri için elverişli bir ortam olan bölgelerde genellikle sıvı ilaçlama ile jel ilaçlama birlikte yapılmaktadır. Kalorifer böceğini yok etmek için kullanılan ilaçlama yöntemi kadar yardım alınan firma da büyük önem taşır. Bu nedenle kalorifer böceğinden kurtulmak için sağlık bakanlığı tarafından onaylanmış ilaçlama firmaları tarafından hizmet almak oldukça önemlidir.

Kalitesiz ilaçlamalar yapan haşere ilaçlama şirketleri, kalorifer böceği sorunundan kurtulmak için bir çözüm sağlayamayacağı gibi, sağlık açısından da ciddi sorunlara yol açacaktır. Amatör veya bireysel yöntemlerle mücadele etmenin zor olduğu haşerelerden biri olan kalorifer böceği için profesyonel ilaçlama şirketlerinden yardım almak en kısa ve en etkili çözüm olacaktır.7 gün 24 saat ilaçlama hizmeti sağlıyoruz. Dilediğiniz zaman firmamıza ulaşarak kalorifer böceklerinden kurtulabilirsiniz.

Comments are closed.