İstanbul Avrupa
Hemen Ara
0212 540 81 28
İstanbul Anadolu
Hemen Ara
0216 337 76 66
Kocaeli Hemen Ara
0262 641 98 72
İzmir Hemen Ara
0232 445 34 79

İzmir İlaçlama Şirketleri

by:

Haşereler

ilaclama şirketiİzmir herkesinde bildiği gibi doğal güzellikleri kültürel zenginlikleri ile ön planda olan bir kenttir. Turistik açıdan gezilip görülen yerler arasında en baş sıralarda gelen büyük şehirlerden biridir. Özellikle ilçelerinden biri olan çeşme en çok rabet gören yerlerindendir.

Eski tarihi özelliklerini taşımasından dolayı eski İzmir adıyla da sıkça anılmaktadır. İklim özellikleri bakımından yazları sıcak ve kuraktır. Yaz aylarında İzmir’in sıcağında insanların sorunu olarak karşımıza haşereler çıkmaktadır. Veba, tifo, humma gibi ciddi boyutlarda hastalıklar bulaştırmaktadırlar. Zaman zaman alerjik reaksiyonlara sebebiyet verip bunların ölümle sonuçlanmasına sebep olmuşlardır. Çeşitli haşerelerin hamam böceği, sinek, arı vb gibi haşerelerle mücadele için İzmir böcek ilaçlama şirketleri olarak haftanın her günü ve her saati hizmet verilmektedir. Kullanılan ilaçlar çok etkili olmakla beraber ilaçlama sonrasında gereken tüm yasal belgeler sunulmaktadır.

Haşereler çok hızlı üreyebilen ve özellikle yaz aylarında insanların kabusu durumuna gelmiştir. Bu canlılardan tamamı ile kurtulmak oldukça zor bir iştir. Özellikle yumurtlama ile çoğalan canlılar etrafa bırakmış oldukları yumurtalar ile yok edilmelerini daha da zorlaştırmışlardır. Güçlü ve dayanıklı haşerelerin hangi ilaçlara dayanıklı olup hangi ilaçlara dayanıksız olduklarını uzman olan bu eğitimi almış kişiler dışında hiçbir birey bilemez. Kimi böcek sert kabuklara sahiptir ve çoğu ilaç onun üzerinde etki göstermez buna en iyi örnek hamam böceği halk arasında bilinen adı ile karafatmadır. Kafası koptuktan sonra bile bir süre yaşayabilir ve çok kaliteli bağışıklık kazanmamış olduğu ilaçlar dışında hiçbir şey ölmelerini sağlamaz.

Böcek ilaçlama şirketleri desteği olmadan bu haşerelerden arınmak neredeyse imkansızdır. Kapalı ve açık her türlü alanda uygulama yapılmaktadır. Evlerimize kadar ulaşan böcekler lojistik anlamda da yani taşımacılık yolu ile bizlere kadar ulaşmaktadır. Bu yol ile insanlara bir çok hastalık bulaştırırlar. Ayrıca tarla ve bahçe sahiplerinin ekinlerine verdikleri zararda cabasıdır. İzmir İlaçlama şirketleri olarak sıvı ve jel ilaçlama yöntemi kullanılır. En çok tercih edilen ilaç türü kokulu sıvı ilaçlamadır.

Püskürtme ve buharlaşma yöntemi kullanılarak uygulanır. İlaçlama hizmeti veren çoğu firma bilinçli değildir. Eğitim almamış uzman olmayan elemanlar ile çalışan firmalar fiyat konusunda da insanları sömürmektedirler.

Comments are closed.