İstanbul Avrupa
Hemen Ara
0212 540 81 28
İstanbul Anadolu
Hemen Ara
0216 337 76 66
Kocaeli Hemen Ara
0262 641 98 72
İzmir Hemen Ara
0232 445 34 79

İlaçlanmış evi temizleme yöntemleri

by:

Haşereler

Yaz aylarının gelmesiyle birlikte çoğu ev ve iş yeri sakinleri haşerelerden şikâyet etmeye başlarlar. Özellikle sıcak ve nemli bir havaya sahip olan İzmir’de evleri apartmanları, işyerlerini istila eden haşereler büyük bir problemdir. Evinizde haşere veya fare gördüğünüz anda paniğe kapılmadan hemen ilaçlama firmaları ile irtibat geçmeniz yerinde bir hareket olacaktır. Maalesef tek başına temizlik yapmak haşere ve farelerden evimizi veya iş yerimizi korumaz. Mutlaka ilaçlama yaptırmak zaruridir. Haşereler siz evinizi ne kadar temiz tutarsanız tutun evinize gireceklerdir. Çünkü bu canlılar evinize dışarıdan gelmektedir. Dolayısıyla sorunu kaynağında yok etmeden haşerelerden kurtulmak mümkün değildir. Güvenilir firmalara apartmanınızı veya evinizin ve iş yerinizin çevresini ilaçlatmanız eviniz içerisinde oluşabilecek bir haşere ve fare yuvalanmasının da önüne geçecektir.

Sizlere ilaçlama yaptırmanın önemi hakkında kısa bir bilgi verildikten sonra asıl konumuza geçelim. İlaçlanmış evi temizleme yöntemleri nelerdir?

Haşerelerden kurtuldum diye hemen düşünmeyin

Evimi ilaçlattım artık haşerelerden kurtuldum diye hemen düşünmeyin. Çünkü bazı böcekler çok dayanıklıdır. İlacın etki etmesi ve haşerelerin ortamdan uzaklaşması zaman alacak bir süreçtir. Evinizi ilaçlattıktan sonra 1-2 gün yine haşereler görebilirsiniz. Telaşa kapılmayın. Bu birazda uygulamayı yapan firmaya göre şekil almaktadır. Eğer güvenilir ve konusunda uzman bir ilaçlama şirketi ise haşereler kısa bir sürede evinizden temizlenecektir. Başta da söylediğimiz gibi güvenilir ve sektörde yer edinmiş öncü firmalara ilaçlatma işlemini yaptırsanız zaten ilaçlama firması işlem öncesinde ve işlem sonrasında nasıl davranmanız hususunda sizlere geniş bir bilgilendirmede bulunacaktır. İlaçlanmış evi temizleme yöntemleri de bu hususlardan birisi.

Eldiven ve ağız maskesi kullanın

İlaçlanmış evi temizleme yöntemleri tercih edilen uygulamaya göre değişir. Sıvı ve kokulu ilaçlama sisleme ve püskürtme yoluyla yapılacağı için ilaçlanan bölgelerde özelliklede dolap araları, koltuk altları gibi yerlerde yaklaşık 15 gün süreyle ıslak temizlik yapılmamalı. Aksi takdirde ilacın haşerelere etki etmesi mümkün olmaz. Temizliğe başlamadan evvel evin içerisini güzelce havalandırın. Eğer solunum yolu rahatsızlıklarınız varsa veya cildiniz çok hassassa temizliği asla siz yapmayın. Eğer evinizde Sıvı ve kokulu ilaçlama yapılmışsa genel bir temizlik şarttır. Temizliğe önce en çok kullandığınız alanlardan ve malzemelerden başlayın. Çamaşır suyu tercih edilmemesi gereken bir malzemedir. Onun yerine sabunlu ve kokulu temizlik ürünleri kullanabilirsiniz. Kokusuz ve jel yöntemiyle yapılan uygulamalarda temizlik yapılmasına gerek olmaz. Normal yaşantınıza devam edersiniz. Temizlik yaparken mutlaka eldiven ve ağız maskesi kullanın.

Comments are closed.