İstanbul Avrupa
Hemen Ara
0212 540 81 28
İstanbul Anadolu
Hemen Ara
0216 337 76 66
Kocaeli Hemen Ara
0262 641 98 72
İzmir Hemen Ara
0232 445 34 79

İlaçlama Yöntemleri

by:

Haşereler

ilaçlamaHaşere ve kemirgenler ile mücadele için yapılan böcek ilaçlama işlemleri; farklı ilaçlar kullanılarak, haşere ya da kemirgen türüne göre farklılık gösteren yöntemler ile yapılmaktadır. Haşereler iç ya da dış mekanlarda farklı alanlara yuva yaptığı ve farklı şekillerde beslendiği için, kullanılan ilaçlar ve ilaçlama yöntemleri; haşere ya da kemirgen türü referans alınarak yapılır. Her böcek ya da fare türü için aynı ilacın kullanılması, yapılan uygulamalardan bir çözüm alınamamasına neden olduğu gibi sağlıksal sorunlara da neden olabilmektedir. Bu nedenle ilaçlama işlemi yapılmadan önce; haşere veya kemirgen türü tespit edilmeli ve buna uygun ilaçlar ile ilaçlama yöntemi belirlenerek uygulama yapılmalıdır. Alelade şekilde, basit ilaçlar ile yapılan böcek ilaçlama uygulamaları haşerelere karşı hiçbir çözüm sağlayamayacağı gibi, zararlı canlıların bağışıklıklarını güçlendirici etki de yapabildiğinden, ortamdaki haşere ya da kemirgenin yok edilmesini zorlaştırabilmektedir.

Böcek türleri ve kemirgenler ile mücadele için sıvı ilaçlar yaygın olarak kullanıldığı gibi; uygulama yapılacak alanın koşulları da ilaçlama yöntemleri konusunda belirleyici rol oynamaktadır. Bodrum, çatı, bahçe gibi alanlar için genellikle sıvı ilaç kullanılarak buharlama yöntemi ile yapılan ilaçlama yöntemi kullanıldığı gibi cafe, yemekhane, fırın gibi gıda ile ilişiği olan alanlar için yapılan haşere ya da kemirgen mücadelesi için genellikle püskürtme tekniği kullanılmaktadır. Bunun yanı sıra, fabrika, hastane, otel ya da yurt gibi çok sayıda kişi tarafından kullanılan alanlar için yapılan böcek ilaçlama işlemlerinde; haşere türüne de bağlı olarak farklı ilaçlama yöntemleri kullanılmaktadır.

Pire, kene, tahtakurusu gibi parazit haşereler, hem küçük boyutta olmaları hem de iyi gizlenebilme yeteneğine sahip olmaları nedeniyle, mücadelesi nispeten daha zor olan canlılardır. Bu nedenle parazit haşereler ile mücadele için daha detaylı bir uygulama gerektiğinden, bu haşereleri yok etmek için etkili ilaçların kullanılması da son derece önemlidir. Haşere ya da kemirgenler ile mücadele için kullanılan böcek ya da fare ilaçları, kalite bazında son derece önemli olduğu ilaçlama yöntemleri açısından da önem taşımaktadır. Bu nedenle kaliteli böcek ilaçları kullanan firmalardan yardım almak gerektiği gibi; profesyonel şekilde uygulama yapmayan ve tecrübeli olmayan ilaçlama şirketlerinin tercih edilmemesi gerektiği de unutulmamalıdır.

Comments are closed.