İstanbul Avrupa
Hemen Ara
0212 540 81 28
İstanbul Anadolu
Hemen Ara
0216 337 76 66
Kocaeli Hemen Ara
0262 641 98 72
İzmir Hemen Ara
0232 445 34 79

Haşere İlaçlama

by:

Haşereler

haşere ilaçlama

Haşere ilaçlaması; apartman, iş yeri, bodrum ve ev gibi iç mekanlarda yapılabildiği üzere, bahçe, park ve otopark gibi açık alanlar için de uygulanabilir. Kapalı alanlarda haşereler ile mücadele için yapılan haşere ilaçlama işlemi, açık alanlarda genellikle iç mekana haşere ya da kemirgen girişini önlemek için yapılmaktadır. Bunun yanı sıra ekim ya da tarım yapılan alanlarda, bitkilere zarar veren haşereler ile mücadele için de dış mekan ilaçlaması yapılabilmektedir. Kapalı alanlarda; mutfak ve banyo gibi giderlerde sıklıkla yuva yapan haşereler, mekanın her yerinde gezinerek taşıdığı bakteri ve mikropları yayar. Genellikle kirli alanlarda; kanalizasyon, çöplük ve logar yakınlarında yaşayan böcekler, milyonlarca bakteri ve mikrobu aktif olarak yaşam alanlarına taşımaktadır.

Zehirli haşereler, kemirgenler, gider böcekleri ve parazit olarak yaşayan canlılar ile mikroskobik haşereler olarak gruplandırılabilecek zararlı canlılar ile mücadele, sağlıksal anlamda son derece önemlidir. İnsan ya da hayvan sağlığına doğrudan zarar verebilen zehirli haşereler ile parazit olarak yaşayan ve kan emerek beslenen böceklerden kurtulmak için profesyonel olarak yapılan haşere ilaçlama işlemleri büyük önem taşır. Bunun yanı sıra bitkilere zarar veren ekinlerin solmasına neden olan danaburnu, güve ve çekirge gibi zararlı canlılardan kurtulabilmek için de böcek ilaçlama yaptırmak şarttır. Sağlık açısından ciddi sorunlara yol açan ve yaşam standartlarına etkiyen haşereler ile mücadele için profesyonel ilaçlama şirketleri tarafından yardım almak şarttır. Bireysel çabalar ile kalorifer böceği ve karınca gibi canlıları yok etmek mümkün olmayacağı gibi akrep, pire, ağaç kurdu gibi mücadelesi zor olan haşereler ile mücadele de sağlanamayacaktır. 20-25 günde bir yumurta bırakan ve kısa sürede bütün alanda yuva yapabilen böcekleri yok etmek ve sağlığı muhafaza etmek için haşere ilaçlama yaptırmak şarttır.

Temiz ya da kirli tüm alanlarda kolaylıkla yuva yapabilen ve hızlı şekilde çoğalabilen haşerelerden korunmak için alanın temiz tutulması ya da dışarıda açık yiyecek bulundurulmaması dahi yeterli olmamaktadır. Nemli ve sıcak tüm alanlarda yuva yapabilen haşerelerden korunmak ve yaşam alanlarına girişini engellemek için düzenli olarak haşere ilaçlama yaptırmak gereklidir. Özellikle fırın, restoran, kafe gibi alanlarda çok sık rastlanan zararlı canlılara karşı koruma sağlamak için ayda bir ya da üç ayda iki defa böcek ilaçlama yaptırmak büyük önem taşır.

 

Yiyeceklerin üzerinde dolaşarak sağlıksal sorunlara yol açan ve zehirlenmelere dahi neden olabilen böcekleri yok etmek için kaliteli ve koruyuculuk özelliği içeren böcek ilaçları ile uygulama yapılması gereklidir. Profesyonel ilaçlama yöntemleri kullanılarak yapılması gereken haşere mücadelesi için, amatör teknikler fayda sağlamayacağı gibi daha fazla zarara da neden olabilecektir. Dolayısıyla haşere ve kemirgenlere karşı koruma sağlamak, zararlı canlıların yaşam alanlarından uzak tutmak ve sağlıksal sorunların önüne geçebilmek için düzenli aralıklar ile haşere ilaçlama yaptırmak son derece önemlidir.

Comments are closed.