İstanbul Avrupa
Hemen Ara
0212 540 81 28
İstanbul Anadolu
Hemen Ara
0216 337 76 66
Kocaeli Hemen Ara
0262 641 98 72
İzmir Hemen Ara
0232 445 34 79

Güve İlaçlama

by:

Haşereler

güve ilaçlama

Özellikle yünlü giysilerimiz söz konusu olduğu vakit en çok korku duyulan canlılar arasında yer alır. Güve ilaçlama özellikle bu yönü ile evlerde sıklıkla yapılması gereken bir ilaçlama türüdür. Güve hem uçabilen hem yürüyebilen bir canlıdır. Güve nerelerde görülür? Güve ev ortamında her yerde görülebilir fakat özellikle sandıklar dolaplar ve kapalı alanlarda daha çok görülebilir. Yün ve yün tozu yiyerek beslenen bu canlı kıyafetlerimizi ve kıymetli ürünlerimizi mahf edebilmektedir.

Güve çeşitleri oldukça fazladır. Odun güvesi, kumaş güvesi, yün güvesi ve buğday güvesi gibi hayli fazla güve çeşidi bulunmaktadır. Bütün bu çeşitlerden kurtulmanın ise tek bir yönü vardır ki o da ilaçlamadır.

İzmir İlaçlama sizlere bu konuda profesyonel ekipler ile sağlık bakanlığı onaylı ilaçlar kullanarak hizmet vermektedir.

Güve neden olur? Uzun süre yalnız bırakılan alanlarda güve oluşma olasılığı çok yüksektir. Hareketsiz alanlarda kendisine yün ve kumaş bulan güve bunlar üzerinde saldırıya geçer. Hal böyle olunca güvenin oluşmamasını engellemek için sık sık kumaş ve yünlü ürünlerimizi elden geçirmeli silkelemeli ve naftalin gibi güve kovucu ürünler ile onların oluşumunu önlemeliyiz.

Güve ilaçlama ise güveden kurtulmanın en etkin yollarından biridir. Yaşadığınız alanları güveden uzunca bir süre korumanın tek yolu doğru bir ilaçlama hizmeti almaktan geçmektedir. Profesyonel ve güve noktasında tecrübeli bir ekibin gerçekleştireceği ilaçlama işlemleri sizlerin tek başınıza gerçekleştireceğiniz işlemlerden çok daha etkindir. Güveler yaşamınızı bir kabusa dönüştürmeden onlardan kurtulmanın yolunu bakmalısınız.

Güve kelebekgiller ailesinin bir üyesidir ve oldukça zararlıdır. Kısa sürede çoğalan güve uçuşan özelliği ile kurtulması oldukça zor bir canlıdır.

Güveden kurtulmak için güve ilaçlama mutlaka uzman kişiler tarafından yapılmalıdır. Çünkü güveden kurtulmak kadar onun yavrularından da ve bir daha oluşmasından kurtulmak da hayli önemlidir. Güve ile mücadele noktasında yıllar boyunca büyük çabalar sarf edilmiştir. Özellikle çeyiz sandıkları güvenin saldırılarından korunmak için seçilen alanların başında yer alır. Güve zararları hayli fazladır. Bu yüzden özellikle kırsal alanlarda güve başlı başına bir sorun olmaktadır. Güve ilacı sayesinde yapılan ilaçlama pek çok alanda güvenin etkin bir şekilde bir daha oluşmamasını sağlamaktadır.

Comments are closed.