İstanbul Avrupa
Hemen Ara
0212 540 81 28
İstanbul Anadolu
Hemen Ara
0216 337 76 66
Kocaeli Hemen Ara
0262 641 98 72
İzmir Hemen Ara
0232 445 34 79

Gümüş böceği ilaçlama

by:

Haşereler

Gümüş böcekleri nemli ve sıcak alanlarda yaşayan, 10, 12 mm uzunluğunda olan, beyaz renkli haşere çeşitleridir. Dışarıdan getirilen karton, koli ve kitapların arasında kişisel alanlara girebilen gümüş böceği genellikle kumaş, tahıl, kitap, duvar kağıdı ve koli gibi ürünlerle beslenir. Dişi bir gümüş böceği günde ortalama 200 adet yumurta bırakır. Bu yumurtaların yetişkin bir hale gelmesi ise yaklaşık olarak 4 aylık bir süre zarfında gerçekleşir.

Günümüzde kişisel alanlarımız ve kendi sağlığımız için son derece önemlilik arz eden böcek ilaçlama uygulamaları birçok kişi ve kurum tarafından tercih ediliyor. İzmir böcek ilaçlama firması yaşam alanlarınıza sızan diğer tüm haşere çeşitleri gibi gümüş böceği ilaçlama uygulaması da vermektedir. Kişisel alanlar içinde genellikle mutfak, dolap içleri, kiler, banyo, bodrum ve çatı katlarında barınır. İnsanlara doğrudan zararı olmayan bu canlılar hem açıkta bulunan yiyeceklerin üzerine konaklayarak hem de yaşam alanları içinde özel eşyalara zarar vererek olumsuzluklara neden olur. Yaşam alanları içinde zamanla oluşmuş yarıklarda, saat ve pencere boşluklarında ve kapı kenarlarında yumurtlar.

Ortalama yaşam süreleri 1 ve 3 yıl arasında değişen gümüş böceği ortam koşullarına göre 8 yıla kadar hayatta kalabilir. 300 yıldır var oldukları bilinen bu canlılar zor yaşam koşullarına karşı oldukça dayanıklıdır. 10 ay beslenmeden yaşayabilir. Kişisel veya toplumsal alanlarınız içinde gümüş böceği ile karşılaştığınızda kendiniz herhangi bir müdahalede bulunmadan, profesyonel ilaçlama hizmetleri veren firmalardan gümüş böceği ilaçlama uygulaması almanız en sağlıklı sonucu doğuracaktır.

İlaçlama sonrasında şikayetçi olunan alanda uzun süre o böcek türüne rastlamanız olası değildir.
Böcek ilaçlama uygulamalarında dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır. Bunların en önemlisi ilaçlamayı yürütecek olan firmanın Sağlık Bakanlığında onaylı olmasının yanı sıra ekibinde uzman olmasıdır. İzmir böcek ilaçlama firması Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı tüm belge ve ruhsatlara sahiptir. Aynı zamanda kullanılan ilaçlar TSE gereğince test edilmiş, insan ve çevredeki diğer canlıların sağlığı açısından zararsızdır. İlaçlamayı yürütecek olan ekibin şikayetçi olunan alana gelip, gerekli incelemeleri yapmasının ardından gümüş böceği ilaçlama uygulamasına geçilir.
Sizde kişisel veya toplusal alanlarınızda gümüş böceği sorunu yaşıyorsanız 7/24 faaliyetini sürdürmekte olan İzmir böcek ilaçlama firmamıza ulaşarak, müşteri hizmetlerimizden gümüş böceği ilaçlama uygulaması hakkında gerekli bilgi ve yardımı alabilirsiniz.

Comments are closed.