İstanbul Avrupa
Hemen Ara
0212 540 81 28
İstanbul Anadolu
Hemen Ara
0216 337 76 66
Kocaeli Hemen Ara
0262 641 98 72
İzmir Hemen Ara
0232 445 34 79

Fare İle Mücadele

by:

Haşereler

fare ilaçlama

fare ilaçlama

Fare, özellikle geniş alanlarda yok edilmesi son derece zor olan bir kemirgen olduğu gibi; bu canlılardan kurtulmak için kullanılan ilaçlar ile fare ilaçlama teknikleri, mücadelenin başarısında büyük rol oynar. Bireysel metotlar ile fareden kurtulmaya çalışmak; kullanılan ilaçlara da bağlı olarak yüksek fiyatlara mal olabileceği gibi; bu kemirgenlere karşı da etkili çözümler sağlamayacaktır. Bilhassa evde fare sorunundan kurtulmak için bir an önce ilaçlama yaptırmak gereklidir. Zira kapalı alanlarda kısa sürede çoğalabilen ve hem insan sağlığı için hem de açık ya da kapalı gıda maddeleri ile eşyalar için ciddi sorunlar yaratabilen fare ile mücadele geciktirildiği zaman; bu kemirgenlerden kurtulmak ya da alana yeniden girişlerinin önüne geçmek zorlaşacaktır.

 

Fare ile mücadele; dış mekan ile bağlantısı bulunan ev, fabrika, restoran, iş yeri gibi alanlarda, hem dış mekan için hem de kapalı alanlar için yapılmalıdır. Fareler, çok küçük alanlardan dahi rahatlıkla geçebildiği gibi gelişmiş bir kemirgen türü olduklarından, binanın dışını aşındırarak da içeriye giriş yapabilir. Özellikle ağaçlık bölgeler ya da çöplük gibi alanlara yakın olan yerlerde, sıklıkla görülen farelerden kurtulmak için dış mekanda koruyucu özelliği olan fare ilaçları kullanmak büyük önem arz eder. Kokulu ve sıvı ilaçlar kullanılarak yapılabilen fare mücadelesi için; tuzaklar ya da kapalı kutular içerisine yerleştirilmiş özel zehirler de sık şekilde kullanılmaktadır. Bununla birlikte, kemirgenlerin sık görüldüğü alanlarda fare ilaçlama yapılırken; hem sıvı ilaç hem de koruyucu özellik sağlayacak olan zehir ya da fare istasyonu kullanmak gereklidir.

Sağlıksal açıdan olduğu gibi maddi açıdan da büyük sorunlara neden olabilen fareler, kimi zaman ciddi tahribatlar da yaratabilmektedir. Elektrik kablolarını kemirerek yangına dahi neden olabilen kemirgenler, uzun süre aç kaldığında saldırganlaşabildiği gibi insanların kıkırdak kemiklerini dahi kemirebilmektedir. Kirli alanlarda dolaşan ve artıklar ile beslenen farelerden kurtulmak için yapılan uygulamaların kaliteli olması, bu canlıların yaydığı mikropları da yok edeceği için sağlıksal açıdan büyük öneme sahiptir. Fare ile mücadele için basit ilaçlama teknikleri kullanmak yerine profesyonel şekilde hizmet veren ilaçlama firmaları tarafından hizmet almak, hem daha garantili hem de en ekonomik çözüm yolu olacaktır.

İstanbul Sultanbeyli’de yaşayanlar için Sultanbeyli fare ilaçlama şubemiz 7/24 hizmetinizdedir.

Comments are closed.