İstanbul Avrupa
Hemen Ara
0212 540 81 28
İstanbul Anadolu
Hemen Ara
0216 337 76 66
Kocaeli Hemen Ara
0262 641 98 72
İzmir Hemen Ara
0232 445 34 79

Danaburnu ilaçlama

by:

Haşereler

Danaburnu

Bitkilere zarar vererek, maddi hasarların oluşmasına yol açan danaburnu ile mücadele için böcek ilaçlama yaptırılması şarttır. Haşereler ile mücadele için olduğu gibi, bu canlıdan kurtulmak için de yaptırılması şart olan danaburnu ilaçlama, dikkatli şekilde yapılmalıdır.

Kullanılan böcek ilaçları ya da yöntemlerinin toprağa zarar vermesi ya da bitkileri olumsuz etkilemesi ciddi zararlar yaratabilir. Bu nedenle danaburnu ilaçlama dikkatli şekilde yapılmalı ve bu konuda Sağlık Bakanlığından onaylı ilaçlama firmaları tarafından hizmet alınmalıdır.

Danaburnu Böceğinin Özellikleri

Danaburnu haşeresi kadifeye benzeyen tüyler ile kaplıdır. Kirli koyu bir renge sahiptir. Ön bacakları toprağı kazma açısından baya serttir. Gündüzleri toprak altında yaşar. Zararlı faaliyetleri yoğunlukla geceleri gerçekleştirir. Vücut uzunluğu 4 ila 6 cm uzunluğundadır. Bazen toprak üzerine çıkarlar. Yaz aylarında sıcak havalarda faaliyetlerini çoğaltırlar. Genellikle yaşam alanı olarak galeri açmaya uygun, kültüre alınmış, nemli, bol humuslu, killi-kumlu toprakları seçerler.

Danaburnu Nasıl Beslenir?

Danaburnu haşeresi ergin ve nimfleri toprak içerisinde galeriler açarak ilerlerken rastladıkları her türlü bitki köklerini takip eder ve tohumları kemirirler. Bitki ve ekinlere doğrudan zarar veren bu canlılardan kurtulmak ve tarla, bahçe, sera gibi alanları koruyabilmek için profesyonel şekilde böcek ilaçlaması yaptırılması şarttır. Danaburnu ilaçlama, sıvı böcek ilaçları ile bitkilere zarar vermeyecek şekilde; buharlama ya da püskürtme teknikleri ile yapılabilir.

 Böcek ve haşerelerin zararları insanlardan tutunda hayvanlara, besinlere, ekili dikili ürünlere, eşyalara kadar uzun bir listeye kadar uzanmaktadır. Hayvanlarda ve insanlarda görülen hastalıkların birçoğunun nedeni böcek ve haşerelerin taşıdıkları bakteri, virüs ve mikroplardır. Bunlar çeşitli yollarla ve hızla üreyen zararlı böcek ve haşereler ile bulunduğumuz alanlara çok kolay bir şekilde girebilmekte ve insan sağlığını tehdit etmektedir. Geçmişte veba, tifo, kolera gibi ciddi boyutlarda ölüme sebep olan hastalıkların en önemli sebeplerinden biri olan böcek ve haşereler ile mücadele artık modern yöntemlerle yapılmaktadır. Artık günümüzde ilaçlama şirketleri tarafından yapılan bu modern ilaçlama sayesinde bu tür böcek ve haşerelerden tamamen kurtulabilirsiniz.

Tüm sebzeler, çeltik, buğday, mısır, ayçiçeği, pamuk, süs bitkileri, meyve ve orman fidanları ve tütün, zararlının konukçuları olarak bilinen danaburnu ile mücadele için  İzmir ilaçlama şirketleri olarak 7/24 hizmet sunmaktayız. Garantili danaburnu ilaçlama için şirketimizi her daim arayabilirsiniz.

Comments are closed.