İstanbul Avrupa
Hemen Ara
0212 540 81 28
İstanbul Anadolu
Hemen Ara
0216 337 76 66
Kocaeli Hemen Ara
0262 641 98 72
İzmir Hemen Ara
0232 445 34 79

Çiyan İlaçlama

by:

Haşereler

çiyan ilaçlama

Çiyan halk arasında daha çok kırkayak olarak bilinen bir canlıdır. Fakat işin en doğu tarafı kırkayaklılar bu zararlı haşerenin de mensubu olduğu ailenin genel adıdır. Bu aileye aynı zamanda çok ayaklılarda denilmektedir. Uzun ve ince bir canlı türüdür. Bedeninin iki yanında oldukça çok sayıda bacak olan bu canlı bu özelliği sayesinde oldukça hızlı hareket edebilmektedir.

Çiyan sokması ise haşerenin kendini tehlike altında hissettiği dönemlerde gerçekleşmektedir. Zehri diğer birçok canlının zehrine göre daha tesiri azdır. Çiyan ısırması durumunda genellikle alerjik vakalar oluşmaktadır. Fakat görüntü itibari ile korku uyandıran bir canlıdır. Bu nedenle çiyan ilaçlama insanlar tarafından sıklıkla başvurulan bir hizmettir. Bu haşereden uzaklaşmak için en etkin yöntem ilaçlamadır.

Hangi alanlarda yaşar? Ana yurdu neresidir? Yaşam alanı seçiciliği olmayan bu canlının evlerin köşelerinde duvar aralarında yaşaması da oldukça sık rastlanılan bir durumdur. Evde çiyan duvarlarda gezerken ya da yerde hızlı adımlar atarken sıklıkla görülebilmektedir. Bu nedenle özellikle çocuklardan uzak tutulması gereken bir canlıdır. Bunun en önemli nedeni ise göz ile teması dâhilinde fazlası ile göz reaksiyon gösterebilmektedir. Göz ile temasından sonra mutlaka bol su ile yıkanmalıdır. Uyku esnasında gerçekleşen temaslardan kurtulmak için ise mutlaka çiyan ilaçlama işlemi gerçekleştirilmelidir.

Çiyandan kurtulmak için özellikle çiyan ilaçlama hizmeti ev ortamlarında sunulmaktadır. Çiyan ilaçlama yöntemleri konu ev olunca sizlerin tek başınıza uygulayabileceğiniz yöntemlerden fazlası ile uzaklaşmaktadır. Çiyan ilaçlama şirketleri sık sık talep gören bu hizmeti uzman personelleri sayesinde kolaylıkla gerçekleştirebilmektedirler. Kahverengi renginde bedeninin iki tarafında bol ayaklar yer alan bu canlının evimizde ki varlığına son vermek bizimde hakkımız. Duvarlarımızda veya ev köşelerimizde özgürce gezen bir çiyan en istenmeyen görüntülerden biridir. Amansız hareketlerine son vermek için ve sadece size ait bir ev ortamı için bu hizmete hemen başvurun.

Comments are closed.