İstanbul Avrupa
Hemen Ara
0212 540 81 28
İstanbul Anadolu
Hemen Ara
0216 337 76 66
Kocaeli Hemen Ara
0262 641 98 72
İzmir Hemen Ara
0232 445 34 79

Akrep İlaçlama

by:

Haşereler

Doğada yalnız değiliz. Ülkemiz iklim ve bitki örtüsü bakımından oldukça zengin kaynaklara sahiptir. Bu çeşitlilik canlı farklılıklarına da yol açmaktadır. Çeşitli türler arasında yararlı olduğu kadar zararlıları da bulunmaktadır. Zararlı canlıların yaşam alanlarımıza girmeleri bizim sağlığımızı çok ciddi tehdit etmektedir.

Böcekler, haşereler sürüngenler ve kemirgen gibi canlılar her türlü farklı ortamlarda, alanlarda barındıklarından vücutlarına türlü virüs ve bakterileri alırlar. İnsan yaşam alanlarına gelerek de bu virüsleri bulaştırırlar. İnsan sağlığına çok ciddi anlamda hasarlar oluştururlar. Çevremizde gördüğümüz, haşere, kemirgen, akrep gibi canlılarla mücadelede kendi başımıza uygulanacak yöntemler sınırlı kalmaktadır. Yapılması gereken en iyi şey böcek ilaçlama hizmeti almaktır. İzmir böcek ilaçlama firmamız her türden haşere, kemirgen,  ve canlıya karşı en geniş ilaçlama yöntemleriyle sizleri zararlı canlılardan kurtarır.

Doğal denge içinde varlığı çok önemli yer tutan fakat insan sağlığına çok fazla zararı olan canlıların başında gelen akrep, yaşam alanlarımızda asla görmek istemediğimiz bir hayvandır.

Çevremizde akrep gördüğümüzde yapılacak şey paniklemeden akrep ilaçlama hizmeti almaktır. Akrepler eklem bacaklılar türünden dört çift bacaklı ön taraflarında iki kıskacı bulunan canlılardır. Kıvrık kalkık zehirli iğnesi bulunan bir kuyruğa sahiptir. Genellikle çok yavaş yürürler. Hemen her türleri zehirlidir. Sıcağa ve sokağa dayanıklıdırlar. Sıcağı çok severler. Uzun süre aç ve susuz kalabilirler.

Akrepler taşların arasında, duvar deliklerinde yaşarlar. Ölü böcekler yiyerek beslenirler.  Kendilerini koruma içgüdüsüyle tehlikede olduklarını hissettiklerinde insanları sokarlar. Akrep sokmasından sonra, yutkunma güçlüğü, ısırılan yerde karıncalanma, üşüme, titreme, iştahsızlık gibi belirtiler görülmektedir. Akreplerden kurtulmak için yapılması gereken şey akrep ilaçlama hizmeti almaktır. Kokulu ilaçlama yöntemi ilaçlama öncesinde tedbir gerektirir. İlaçlama yapılacak alanda evcil hayvan ve zarar görmemesi gereken canlıların olmaması gerekir. İlaçlama sonrasında alan havalandırılmalı her taraf temizlenmelidir. Jel ilaçlama uygulaması kullanıldığında bu tür önlemlere gerek kalmaz. Jel ilaçlama da ilaç parçalar halinde haşerelerin yuvasına bırakılır.

Bu sayede böcekler ölür ilaçlama öncesi ve sonrası havalandırma gerektirmez. Kendinize en uygun ilaçlama yöntemini seçip sorunlarınızdan tamamen kurtulabilirsiniz.

Comments are closed.